Kdo chce reklamu (obecnou pochvalu, obecné nadávky) psát, místo si najde... a kdo ne, tomu bude smazána

"Udělám všechno, co ti na očích uvidím... jenom mi musíš říct, CO tam mám vidět."

"... soon I'll be on my way, spreading joy everywhere, there's no one like me..."

This could possibly be the best day ever
TODAY IS GONNA BE A GREAT DAY

Manažer vede lidi tam, kam chce, aby šli. Leader vede lidi tam, kam oni chtějí jít.

Chcete slyšet tajemství?

24. října 2011 v 2:59 |  8 VLASTNOSTÍ ÚSPĚŠNÝCH
I když už je oficiálně pondělí, tak to snad ještě stihnu šoupnout do tématu týdne. Proč? Protože budu psát o 'druhém světě'... či se o to alespoň pokusím. Pokud jste nad tím někdy přemýšleli, existuje spoustu 'druhých' světů. A víte, co vám řeknu? Že rozdíl mezi jakýmakoliv dvěma světy je JEN ve způsobu myšlení. Ale vážně... chcete příklad?

Realita x Fantazie
Děti x Dospělí
Muži x Ženy
Lidi x Zvířata
... a tak dál, nebudu tu vyjmenovávat všechno...

Pořád tomu nerozumíte? Nacházíte-li se v jednom z nich, a pak začněte přemýšlet (nebo se chovat) jako v tom druhém, dostanete se tam... xD
Ale já jsem se s vámi přišla bavit o jiných dvou světech... hlavně o tom 'druhém', ve kterým by každý chtěl být. A k tomu dostanete několik rad...


Svět neúspěšných x Svět úspěšných

Kdo z vás by nechtěl být úspěšný? Nebo alespoň trochu úspěšnější? Jestliže někdo takový existuje, tak může odejít xD

Jestliže chcete do svého života dostat úspěch, musíe na sobě něco změnit. Nevidím na vás, nevím, jací jste, tak proč bych po vás měla chtít, abyste se změnili? No protože pokud budete dělat to, co teď, tak toho nikdy nedosáhnete. Zůstanete stát na místě, nebo spadnete dolů.

Příklad? Velice jednoduché...
Chcete mít uklizený pokoj? Pokud budete dál házet odpadky na zem, tak ho nikdy uklizený mít nebudete xD Musíte něco změnit. Musíte se naučit odpadky házet rovnou do koše. A ten koš vynášet. A tak uspějete v tom co chcete.
No a pokud zase začnete házet odpadky na zem, spadnete dolů. Zase budete mít bordel v pokoji a neuspějete.

A jak jsem řekla na začátku, rozdíl je jen ve způsobu myšlení. A samozřejmě také chování. Ptali jste se někdy sami sebe, jak to ti úspěšní lidé dělají? Nebo jste se někdy smířili s faktem, že oni se s tím prostě už narodili? Čtěte dál a zjistíte, že to není pravda.Udělejte následující... Vyberte si jakéhokoliv úspěšného člověka. Pokud nevíte, co to je, tak to je nejčastěji slavná osobnost. Zkrátka si vyberte svého oblíbence, idola, a dosazujte si ho do následujících bodů. Uvidíte, že každý úspěšný člověk tímhle prochází a že i vy můžete dosáhnout úspěchu a je jen na vás, jak velký bude.

Já budu k bodům dosazovat uklizený pokoj, abyste viděli, že to doopravdy funguje, pokud byste nevěřili, že váš idol opavdu tohle dělá.
Úspěch je nikdy nekončící cesta. Nekonečný kruh těchto osmi bodů.

1 NADŠENÍ
milují to, co dělají
Jestliže nebudete nadšení do uklízení, nebo si nadšení nijak nevytvoříte, nebo vám bude úplně jedno, jak váš pokoj vypadá, nikdy se do toho nepustíte.

2. PRACOVITOST
pracují tvrdě
Chcete-li mít pokoj uklizený co nejdřív, je to samozřejmostí. Pokud budete odkládat odpadky na hramádku s tím, že 'potom někdy to vyhodím' jste zase na začátku.

3.ZAMĚŘENÍ
zaměřují se na jednu věc
Pokud budete dělat spoustu věcí okolo, nikdy nic nedoděláte. Pokud je váš bordel extrémní, jako můj, rozdělte si nepořádek na sektory a odklízejte je postupně. Například... odpadky, oblečení, petlahve, nádobí... (ano, tohle všechno mám pohromadě xD)

4. DONUTIT SE
stále nutí sami sebe
Není třeba nějak extra rozebírat. Donuťte se! Pokud se nedonutíte, jsou vám první tři body k ničemu.

5.NÁPADITOST
přichází s dobrými nápady
Nápaditost, vize, představy... jak by měl váš pokoj asi vypadat?

6. ZDOKONALIT SE
soustavně zdokonalují sami sebe, i to, co dělají
I pro úklid tohle platí. Můžete se zdokonalit tak, že po čase už opravdu budete vyhazovat věci rovnou do koše. A dokonce vám to můe vlízt na mozek a budete uklízet, kam se podíváte.

7. POMÁHAT
pomáhají ostatním a snaží se být užiteční
Ve dvou se to uklízí líp. A co po tom ve třech? Ve čtyřech? Ovšem chce to optimální počet, který se vám vejde do pokoje. Pokud plánujete hromadný úklid celého bytu můžete si rozdělit pokoje po dvojicích. Půjde to rychleji a na oplátku vy můžete pomoct s úklidem druhým.

8. VYTRVALOST
stále vytrvale pracují, i přes selhání či nepřízeň osudu
Vytrvejte, protože jedině pak se dostaví úspěch.

No a co dál?
Po vytrvalosti se dostaví úspěch. A ten otevře cestu k NADŠENÍ pro ještě větší úspěch.

A teď, když jste dočetli až do konce, dosadili jste si vámi vybranou osobu/osoby, udělejte tohle... Vraťte se zpátky k prvnímu bodu a dosazujte si sami sebe a činnost, ve které chcete uspět. Pokud vám jedna nestačí, vzoměňte si na bod číslo tři. Až tehdy, co budete spokojeni s úspěchem v jedné věci, pokračujte v další.

Již jste tak učinili? Gratuluji vám! Jste na té nejlepší cestě. Té jediné. Zbývá posledních pár slov na rozloučenou... NADCHNĚTE SE, PRACUJTE TVRDĚ, ZAMĚŘTE SE, DONUŤTE SE, MĚJTE NÁPADY, ZDOKONALUJTE SE, POMÁHEJTE SI, VYTRVEJTE a USPĚJTE! Nenechte si nikým ukrást svůj sen.

Nemůžu říct, že jsem úspěšná. Ne tak, jak bych chtěla. A proto se od úspěšných učím. A pak to posílám dál. Tyto body jsou z knihy Richarda St. Johna - 8 vlastností, které mají úspěšní lidé společné. Dnes jí táta přinesl, a tak jsem se do ní hned podívala. A z první (a osmé) stránky vznikl tenhle článek. Možná v příštích článcích knihu více rozeberu, vypadá vážně skvěle :)
Doufám, že jsem vám pomohla.

Vaše K!K!NK@ (která se podezřele rozkecala)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama