Kdo chce reklamu (obecnou pochvalu, obecné nadávky) psát, místo si najde... a kdo ne, tomu bude smazána

"Udělám všechno, co ti na očích uvidím... jenom mi musíš říct, CO tam mám vidět."

"... soon I'll be on my way, spreading joy everywhere, there's no one like me..."

This could possibly be the best day ever
TODAY IS GONNA BE A GREAT DAY

Manažer vede lidi tam, kam chce, aby šli. Leader vede lidi tam, kam oni chtějí jít.

Hledáte práci?

21. října 2013 v 17:43 |  ZELENÝ
Hledáte práci? Než zbrkle odpovíte, zamyslete se znovu... Hledáte práci? Opravdu? V jakém smyslu? Ve smyslu zaměstnání? Ve smyslu... řekni, co mám udělat a zaplať mi za to, že to udělám? Nebo spíše hledáte způsob, jak získat peníze na to, co chcete?


Je třeba si tohle ujasnit. Nic proti ničemu, ale dnešní lidé jsou zkažení. Zaměstnaneckou mentalitou. A za všechno může ta prokletá rada nad zlato, která se předává z generace na generaci už dlouhá lééééééta... máte-li to štěstí a neznáte ji, seznámím vás s jejím obsahem...

říká, abyste se "dobře učili, abyste měli dobré známky, abyste se dostali na dobrou školu, abyste si našli dobrou práci za dobré peníze, a garantuje, že se pak budete mít dobře."

Brrrr! Jak si může někdo myslet, že to takhle pořád funguje? A bude fungovat dál? A kdyby jo... nezní to jako velká nuda? Co když někdo chce mít skvělý život?

AHA! BLIK! POČKAT! MÁM TO! "budu se skvěle učit, abych měl skvělé známky, abych se dostal na skvělou školu, abych si našel skvělou práci za skvělé peníze, pak budu mít skvěle!"

Opravdu lidi? Vážně? Pokud někdo chce mít skvělý život a míří výš, hledá něco víc. Hlavně ví, co chce, takže hledá jen vhodný prostředek. Narozdíl od lidí, kteří hledají nějaký prostředek, který by je někam dovezl. Je jim jedno kam, hlavně jinam, než kde jsou teď.

Znovu opakuji. Nemám nic proti zaměstnání. Je dobré na něm začínat. Ale není dobré na něm končit. I pokud jste skromní a od života očekáváte takový ten průměr, není dobré, když vám příjmy tečou pouze ze zaměstnání.

Zaměstnání...
- dělám něco, co umím a baví mě to
- pro někoho, kdo to neumí, ale potřebuje
- dostávám za to odměnu v podobě aktivního příjmu

Bohužel, většinou to dopadá takto...
- dělám něco, co umím, bez ohledu na to, jestli mě to baví, po chvíli to začnu nenávidět
- pro někoho, kdo to neumí a potřebuje, po chvíli ho začnu nenávidět
- dostávám za to výplatu, ze které musím žít, takže začínám po chvíli nenávidět svůj život, protože za něj zbytěčně utrácím těžce vydělaný peníze

Dobře, možná trochu přeháním, ale zaměstnání by měl být začátek, ne něco, čím byste se měli živit. Pokud ovšem nechcete. Ale i tak byste měli počítat s tím, že o zaměstnání dříve či později přijdete. Buď vás vyhodí, vyhodíte se sami nebo prostě odejdete do důchodu... nevím, jak my mladý... nechci to teď řešit. Ať je to jak chce, při zaměstnání, nebo pokud jste studenti, tak při škole, je třeba začít budovat pasivní příjem, který dříve či později bude pokrývat vaše životní náklady. Aktivní příjem je pouze ODMĚNA ZA VÁŠ ČAS, který jste někomu prodali :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama